Happy Hoppy kartičky

Dalším produktem z rodiny Happy Happy jsou 2 sady 52 oboustranných česko-anglických kartiček, určených ke snadnému a zábavnému osvojení základní slovní zásoby angličtiny. Na každé z karet najdete několikaslovný výraz – jednotlivá slova Vám tak díky nevšedním slovním spojením lépe utkví v paměti. K zapamatování celé fráze skrze vizuální představu pomohou i názorné barevné ilustrace Anny Lenické.

Učitelé jazyka potvrdí, že učení pomocí kartiček je osvědčená a praktická metoda výuky. Obrázkové kartičky se slovíčky mohou využít jak jednotlivci, tak dvojice či celé skupiny jako pomůcku pro nejrůznější jazykové aktivity a hry. Navíc je můžete mít stále po ruce a vyplnit jimi každou vhodnou chvíli (třeba v čekárně u lékaře nebo na cestách).  

Happy Hoppy kartičky si jistě najdou své místo i ve školním prostředí – lze je využít v hodinách angličtiny pro procvičování a rozšíření slovní zásoby, děti je mohou mít k dispozici i v družině či školním klubu.

Happy Hoppy I – Barvy a čísla

Happy Hoppy II – Vlastnosti a vztahy

Tip pro učení: Podívejte se na zelenou (českou) stranu a zkuste výraz přeložit (nejlépe nahlas). Zkontrolujte správnost odpovědi na hnědé (anglické) straně. Pokud bylo vše správně, kartu odložte a pokračujte další kartou, pokud ne, znovu nahlas opakujte anglický výraz a kartu vraťte doprostřed balíčku.

Tip pro učení ve skupině: Posaďte se s dětmi do kruhu a karty s anglickými výrazy (hnědé) rozmístěte na kruhový koberec, doprostřed kruhu položte balíček s českými výrazy (zelené). Každé z dětí si postupně bere českou kartu z balíčku, výraz se pokusí přeložit a říct ostatním zřetelně nahlas. Pro kontrolu (nebo když slovní spojení nezná) si pomocí obrázku vyhledá anglickou (hnědou) kartu v kruhu. Všichni společně výraz nahlas opakují.