O nás – LINGEA a Happy Hoppy

Společnost LINGEA Vám přináší sérii produktů rodiny Happy Hoppy Angličtina pro děti, které jsou zaměřeny na interaktivní způsob výuky jazyka.

Hlavní zásluhu na vzniku myšlenky kompletu Happy Hoppy Mgr. Janka Beláňová, která při jeho přípravě zúročila svoji mnohaletou praxi ve školních i předškolních třídách, kde vyučovala anglický jazyk. Vyzkoušela mnoho nejrůznějších výukových metod, učebních pomůcek i materiálů. Postupně došla k závěru, že nelze bez výhrad využít ani jednu publikaci, protože je v nich věnováno málo prostoru zejména dětským hrám a jiným odlehčujícím činnostem vhodným pro správné osvojení si učiva. Zároveň ji také žádali rodiče o radu, jak efektivně a kreativně strávit čas s dětmi a přitom jim vštípit základy cizího jazyka. Z těchto důvodů se rozhodla vytvořit užitečnou pomůcku při výuce angličtiny určenou těm nejmenším dětem, které s angličtinou teprve začínají. Tak vzniklo Happy Hoppy.

Výuková metoda

Díky svým bohatým pedagogickým zkušenostem věděla, že nejvíce se děti naučí, pokud je bude učení bavit. S podporou přátel se dala do práce a po mnoha měsících strávených ilustrováním, skicováním, nahráváním a přepisováním se jim podařilo vytvořit velmi učinný výukový produkt. Učebnice, či spíše výuková pomůcka, jak ji sama autorka nazývá, klade na první místo osobnost dítěte, jeho potřeby a předpoklady naučit se cizímu jazyku. Výukový model je v Happy Hoppy vybudován pomocí dětských her a aktivit, jako je malování, zpívání či počítání. Děti se tak dostávají do přirozeného kontaktu s anglickým jazykem a učí se slovíčkům i frázím, aniž by si uvědomovaly, že si je osvojují. Jazykové zpracování Happy Hoppy je velmi kvalitní, což dosvědčuje i fakt, že se na jeho vzniku podíleli rodilí mluvčí.

Reference

Kladné ohlasy rodičů i učitelů, ale zejména radost a úsměvy dětí učících se anglicky hrou a zpěvem, jsou jasným důkazem toho, že Mgr. Beláňová vytvořila výjimečné a didakticky velmi hodnotné dílo. Z těchto důvodů se společnost LINGEA rozhodla převzít rozpracovaný projekt Happy Hoppy Angličtina pro děti a dotáhnout ho do finální podoby. Díky pečlivé práci autorky byla naše práce výrazně usnadněna a výsledný produkt jsme připravili během několika málo měsíců. Nyní se toto dílo dostává do široké sítě obchodů a bude tak dostupnější pro mnohem více dětí než dosud. Kolektiv autorů má v zásobě spoustu dalších nápadů, které budou dětem proces učení zpříjemňovat i v budoucích projektech.

Komplet Happy Hoppy, knihu Happy Hoppy i Happy Hoppy audio CD můžete zakoupit v knihkupectvích a v prodejnách s hračkami v České republice, na Slovensku a v Polsku.